درباره ی ما

اطلاعات تماس

خوزستان

0115698

info@example.com

111111111

سی پنل چیست؟ مزایا و امکانات

کاربران وب هاستینگ به منظور مدیریت خدمات هاست نیازمند یک کنترل گر با کاربری ساده هستند تا بتوانند از طریق آن به تمامی جنبه های کنترل میزبانی وب به صورت یک جا دسترسی پیدا کنند. حال در میان تمام پنل های کنترل گر، سی پنل به عنوان یکی از بهترین و البته پرطرفدارترین وب هاستینگ ها شناخته شده است که البته کسب این عنوان برای سی پنل تا حدود زیادی وابسته به کاربرد بسیار راحت آن است. با ما همراه باشید تا در ادامه هر چه بیشتر و بهتر به سی پنل و مزایا و کاربرد آن بپردازیم.

سی پنل چیست؟

فرض کنید که شما به عنوان یک کاربر اقدام به خرید سرور کرده اید؛ پس از دریافت سرور چگونه می توانید به خدمات و امکانات سرور خود دست پیدا کنید و یا آن ها را مدیریت کنید؟ در اینگونه مواقع تنها یک کنترل پنل می تواند به شما در دسترسی به نیازهایتان در هاست کمک کند. با دسترسی به یک رابط گرافیکی به راحتی می توان به تمامی جنبه های سرور دسترسی پیدا کرده و تنظیمات آن را مدیریت کرد؛ حال در این میان سی پنل به عنوان نوعی از کنترل پنل می تواند امکان این دسترسی را برای شما مهیا کند و این همان چیزی است که کاربر نیاز دارد.
امکان مدیریت دیتابیس، نقل و انتقالات ایمیل، تهیه بکاپ، مدیریت دامین و … همگی از مواردی است که با داشتن سی پنل به صورت همزمان امکان پذیر خواهد بود. امروزه بسیاری از طراحان وب در سراسر جهان از این کنترل پنل سرور لینوکسی استفاده می کنند که نشان از کارایی و امنیت آن دارد.

موارد کاربرد سی پنل

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، کنترل سی پنل به عنوان ابزاری برای دسترسی به مدیریت سرور به کار می رود به طوریکه این کنترل گر می توان به صورت کاربردی همه موارد هاست را مدیریت کرد. حال آنکه سی پنل به عنوان نوعی کنترل گر پر طرفدار این امکان را به صورت همزمان فراهم می آورد؛ به این صورت که قابلیت دانلود فایل، ارسال و دریافت ایمیل، نصب برنامه های مرتبط، کنترل کردن دامنه، بکاپ، انتقال فایل و … از طریق سی پنل به خوبی مدیریت می شوند. همچنین اینکه از دیگر موارد کاربرد سی پنل می توان به قابلیت آن برای نصب نرم افزار های مدیریت محتوا اشاره کرد؛ جاییکه نرم افزار هایی مانند ورد پرس یا جوملا را می توان نصب و از آن برای کنترل محتوا استفاده کرد.

مزایای سی پنل چیست؟

یکی از اصلی ترین مزایای سی پنل امکان استفاده راحت به عنوان یک نرم افزار راحت است به طوریکه به سادگی می توان از آن برای مدیریت سرور استفاده کرد. ابزار های موجود در این کنترل پنل به سادگی قابل پردازش هستند و به همین دلیل به خوبی می توان دیتابیس های زیادی را به واسطه این رابط ایجاد کرد.
همچنین اینکه تمامی امور مربوط به سایت راه اندازی شده از طریق سی پنل قابل دسترسی است. از دیگر مزایای سی پنل می توان به قابلیت نصب خودکار نرم افزار اشاره کرد؛ به این معنا که نرم افزار های جانبی را می توان به واسطه سی پنل و به صورت خودکار نصب کرد. بکاپ گیری از طریق سی پنل به صورت آنلاین قابل انجام است و به همین دلیل می توان از این مورد نیز به عنوان یکی از مزایای سی پنل نام برد.

برخی از محدودیت های سی پنل

به طور طبیعی هر نوع از کنترل پنل در کنار مزایایی که دارد ممکن است یک سری از محدودیت ها را نیز داشته باشد که سی پنل نیز از این قاعده مستثنی نیست اما چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که مزایای سی پنل بسیار بیشتر از محدودیت های آن خواهد بود. از جمله محدودیت های سی پنل می توان به محدودیت استفاده از آن برای کاربران ایرانی اشاره کرد؛ به این معنا که سرور های داخلی ایران در رابطه با استفاده از سی پنل تحریم هستند. همچنین اینکه این نوع از کنترل پنل با هاست ویندوزی سازگاری ندارد.

امکانات سی پنل چیست؟

ابزار هایی که در سی پنل ارائه شده است قابلیت کنترل و مدیریت سایت را فراهم می کند که از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مدیریت فایل ها
برای بهره گیری از ابزار مدیریت فایل می توان به قسمت فایل منیجر مراجعه کرد و فایل را آپلود کرد. در مجموع این ابزار کاربرد بسیار راحتی دارد.
ساخت دیتابیس و قابلیت مدیریت آن
کنترل گر سی پنل شرایط را به گونه ای مهیا می کند که کاربر بتواند به راحتی پایگاه داده جدیدی را راه اندازی کرده و آن را مطابق با سایت مدیریت کند. استفاده از پایگاه داده برای سایت هایی که با ورد پرس طراحی شده اند، ضروری خواهد بود.

مدیریت دامین ها
هر آنچه را که به دامنه و تنظیمات دامنه مرتبط باشد، در قسمت مدیریت دامین ها قابل کنترل خواهد بود. از طریق مدیریت دامین ها می توان تعداد دامنه های اصلی را افزایش داد.
نرم افزار های جانبی
در صورتی که کاربر نیاز به دسترسی به افزار های بیشتر احساس کند می تواند از قسمت نرم افزار های جانبی به ابزار های دیگر مانند سلکتور، پی اچ پی ورژن و … دسترسی پیدا کند.
ابزار های امنیتی
هر وب سایتی که گواهینامه امنیتی نداشته باشد از طریق گوگل دچار اختلال می شوند. ابزار های امنیتی در سی پنل امکان دریافت گواهینامه های امنیتی را برای کاربر فراهم می کند.
ابزار های تنظیمات
ابزار های تنظیماتی از جمله امکاناتی است که به منظور مدیریت حساب توسط سی پنل ارائه می شود. از این طریق می توان تنظیمات زبان، قالب، اطلاعات تماس، رمز حساب و … را مدیریت کرد.
و در پایان
اگر شما نیز به دنبال تهیه لاسنس سی پنل امن و مطمئن هستید، پیشنهاد ما به شما اکسیژن سرور است؛ جاییکه خدمات مختلفی از جمله هاست لینوکس، سرور مجازی از لوکیشن ایران و آلمان و هند، میزبان نمایندگی فروش، هاست وردپرس، میزبانی وب اختصاصی و در نهایت ثبت دامنه ارائه می شود. سرویس هایی که در اکسیژن سرور ارائه می شود با قیمت مناسب و در بهترین حالت از امنیت خدمت کاربران ارائه می شود. همچنین اینکه امنیت اطلاعات، پروتکل DDos و نیز انتقال اطلاعات از دلایل محکمی است که سرور اکسیژن را یک گزینه طلایی معرفی می کند.

اشتراک

یک نظر بگذارید